Pasjonaci motoryzacji łączcie się!

You are here

Przygotuj auto do zimowej jazdy, a zatem dlaczego warto zmienić opony z letnich na zimowe, gdy nadchodzi jesień

Sujets:

User login

Spadek temperatury w okresie jesienno-zimowym jest powodem tego, że niezbędna jest zamiana opon z letnich na zimowe. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować kołom właściwą przyczepność do jezdni przystosowaną do warunków pogodowych, a kierowcy i jego pasażerom – bezpieczeństwo.Opona letnia oraz zimowa – kluczowe różnice. Opony zimowe są zbudowane odrobinę inaczej niż ich odpowiednik na letnie i wiosenne miesiące.

wymiana opon
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
Nade wszystko mają one dobre odprowadzanie wody w warunkach zimowych, a poza tym zachowują większą przyczepność przy niższych temp. – z całą pewnością niniejszych atrybutów nie mają ani opony letnie, ani te całoroczne. Różnice dotyczą również składu gumy, a także wyglądu bieżnika. Dzięki większej liczbie nacięć opona jest bardziej elastyczna, a co za tym idzie – podatniejsza na ugięcia. W zimowych warunkach zapewnia to lepsze osiągi, niż na oponach letnich. Do tego wspomniane nacięcia mają szersze rowki, a to umożliwia samooczyszczenie się kół w czasie jeżdżenia. Specjalny skład opon zimowych to utrzymanie dużej elastyczności również w mniejszych temp. – dzięki temu koła posiadają większą przyczepność do jezdni i pozwalają na zmniejszenie drogi hamowania. Naturalnie ma to wpływ zdecydowanie na bezpieczeństwo jazdy, więc dobrze zmienić opony na zimowe, gdy temperatura spada. Dobrym miejscem aby to uczynić jest przykładowo wulkanizacja szczecin.W jakiej sytuacji oraz gdzie zmienić opony?
kliknij aby uzyskać więcej informacji
Author: CONCAVO WHEELS
Source: http://www.flickr.com
Chociaż może się wydawać, iż sygnałem do wymiany opon z letnich na te na zimę jest śnieg, tak naprawdę większe znaczenie ma średnia dobowa temp. na zewnątrz. Jeżeli utrzymuje się ona na poziomie mniej niż 7ºC, trzeba udać się do serwisu wulkanizacyjnego – także gdy nie ma jeszcze śniegu. Zakładanie opon na zimę ma sens oczywiście tylko w przypadku, gdy zachowują one swoje parametry – wysłużone gumy z wytartym bieżnikiem nie zagwarantują odpowiednich osiągów, a nawet mogą przyczynić się do niebezpiecznych oraz niekontrolowanych poślizgów. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, na pewno rozwieją je pracownicy zakładu parającego się wymianą opon. Gwarantowana wulkanizacja Szczecin to pewność, że koła zostaną należycie przygotowane do jazdy zimą.