Pasjonaci motoryzacji łączcie się!

You are here

Nadchodzi zima – co z wymianą opon z letnich na zimowe?

Sujets:

User login

Zima nie jest porą lubianą przez kierowców, gdyż pogarszają się warunki na dworze i trzeba wymienić opony letnie na zimowe. Choć nie jest to obowiązek w Polsce, to dobrze jest to zrobić. Z jakiego powodu?
wyprzedaże
Author: wyprzedaże
Source: flickr.com
Niewątpliwie z tego względu, by zagwarantować sobie i innym pasażerom bezpieczną jazdę. Wiele ludzi sądzi, że opony zimowe nie robią dużej różnicy, jednak to nieprawda. Opony zimowe o wiele lepiej sprawdzają się w cięższych warunkach, kiedy pada śnieg. Tak samo niebezpieczna jest mokra jezdnia, a gdy w dodatku nagle złapie mróz i kałuże zamienią się w lodowiska, wtedy o nieszczęście nie trzeba się mocno starać. Dzięki zimowym oponom możemy zdecydowanie zredukować moment hamowania przy niskiej temperaturze chroniąc nas przed przykrym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, więc trzeba je założyć wtedy, gdy na dworze temperatura zbliża się do zera stopni Celsjusza. To idealna pora na wymianę i nie można tego odkładać, szczególnie jeśli planujemy w dłuższą podróż. Grudzień to już zazwyczaj okres, kiedy powinniśmy mieć nałożone takie opony. Użyte w nich ogumienie zapewnia o wiele większą przyczepność, a dodatkowo opona nie robi się twarda i mało zwrotna także w razie znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy jakoś dostać się do pracy. Jazda autem przy takiej pogodzie jest bardziej przyjemniejsza niż czekanie w mrozie na przystanku, aż przyjedzie autobus. Pamiętajmy też, aby włożyć do bagażnika szpadel, którym pozbędziemy się śniegu z podjazdu i szczotkę czy miotełkę pozwalającą na oczyszczenie szyb. W tym wypadku bowiem nie spiszą się mini odkurzacze samochodowe, którymi zbieramy okruchy, a normalna skrobaczka oraz miotełka są wręcz stworzone do takich zadań.
Jeżeli chcesz kupić odpowiednie opony w Gdańsku, musisz wybrać sprawdzony sklep oferujący tego rodzaju asortyment. Tylko wtedy będziesz mieć gwarancję, że jazda autem będzie bezpieczna. Dobrze jest skorzystać ze wskazówek sprzedawców, ponieważ o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy kupić bez większej wiedzy (Electrolux), kierując się zapachem, który oczaruje nasz zmysł węchu, o tyle by kupić opony letnie czy zimowe powinniśmy już wiedzieć, co brać pod uwagę, by się nie zawieść - www.ceneolokalnie.pl/gdansk/Opony-zimowe. Przy wsparciu fachowca wszystko pójdzie szybciej.