Pasjonaci motoryzacji łączcie się!

You are here

Które autukosmetyki będą najlepsze dla naszych samochodów?

Sujets:

User login

Bez względu na to, czy jest ciemny, żółty, czy czerwony, lakier czterokołowca to atrybut pojazdu i jego właściciela. Niestety miejskie okoliczności nie sprzyjają nadwoziom. Słońce, grad, piach a też działanie ptaków sprawiają, że lakier wozu eksponowany jest na wiele dotkliwych prób. Opady śniegu i lód radują zapewne pasjonatów białego szaleństwa, ale posiadaczy czterokołowców być może już niekoniecznie.


Ford Focus
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com
Nic w tym nadzwyczajnego – opady potrafią poczynić w lakierze żywe spustoszenia. I tu powinny pojawić się autokosmetyki. Nadwozie, również jak pozostałe części wehikułu potrzebuje ciągłej ochrony. Osłonka lakieru narażona jest na porysowanie, zblaknięcie lub płowienie. Należałoby działać przed stratą i fundnąć wehikułowi woskowanie. Umożliwi to większą odporność na okoliczności atmosferyczne i zewnętrze zagrożenia. Woskowanie pojazdu musi poprzedzić jego dogłębne umycie. Czasami jednakże jest i tak, że nawet najbardziej zadbany lakier padnie ofiarą otarć, zadrapań i rys wtedy najlepiej zajechać do hyundai Wrocław serwis (sprawdź).
Na rynku przystępnych jest dużo kosmetyków samochodowych, którymi można poprawić kondycję lakieru. Co mniejsze zarysowania można spróbować zamaskować wyjątkową kredką. Przez całą zimę tapicerka narażona na działanie wilgotności, jaka sprawia, że gromadzą się w niej bakterie, mikroorganizmy i mnóstwo różnych niedostrzegalnych dla oka zagrożeń. By usunąć takiego typu zagrożenia i ponadto odświeżyć wnętrze auta na wiosnę, o tapicerkę powinno się zadbać, najlepiej z użyciem przeznaczonych do tego autokosmetyków. Jeżeli los twojego auta nie jest ci obcy to sprawdź: środki do czyszczenia samochodu. Najlepsze znajdują się w salon hyundai Wrocław - (http://jaremko.hyundai.pl)


Czarne auto
Author: Andrew Gregg
Source: http://www.flickr.com
Do tapicerki czterokołowca, także jak i innych detali wnętrza stworzonych z materiału, podejść należy z stosowną troskliwością. Oczyszczanie środka auta należy zacząć od dokładnego odkurzenia, głównie w punktach trudniej osiągalnych. Obecnie każda sieciowa stacja ma takie urządzenie i to o znacznie wyższej sile ssania, niż przyrządy domowe. Po dogłębnym odkurzeniu, trzeba wziąć się do prania tapicerki. Właściciele, którzy lubią sami zadbać o środek własnego wozu, mają do wyboru dużą paletę kosmetyków samochodowych.