Pasjonaci motoryzacji łączcie się!

You are here

Jakie szkolenia powinien przejść dwudziestolatek, który zamierza zarabiać na życie pracując jako zawodowy kierowca

Sujets:

User login

Pojazd mechaniczny jest ikoną zeszłego stulecia, gdyż 100 lat temu zaczęto jego produkcję na masową skalę i z biegiem czasu stał się on dobrem dostępnym nie tylko dla bogatych. I jeżeli na początku szofer nie musiał uczestniczyć w specjalistycznych kursach, których nawiasem mówiąc nie było, to teraz sporo się zmieniło.

https://www.star.org.pl/kurs-na-podnosniki-koszowe/
Aby zarobkowo pracować za kółkiem trzeba zdobyć odpowiednie uprawnienia, a najzwyklejsze prawo jazdy kat. B bywa tylko bazą do uzyskania kolejnych licencji. Wielu policjantów lub wojskowych obligatoryjnie musi przejść kursy, które uprawniają do kierowania służbowymi samochodami. Pomimo tego że mężczyźni zatrudnieni w służbach ratowniczych zazwyczaj nie chcą łączyć wykonywanej pracy głównie z prowadzeniem wozu, to pamiętajmy, że te osoby muszą podejmować działania w sytuacjach niezwykle stresujących, zatem trzeźwość umysłu jest pożądaną cechą u absolutnie wszystkich kierowców samochodów uprzywilejowanych. Jednakże wspomnieni pracownicy ledwie otwierają wykaz profesji, w których posiadanie stosownego dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania konkretnymi pojazdami samochodowymi jest obowiązkowe.

Specjalne szkolenia muszą przejść ci, którzy chcą za parę miesięcy pracować w zawodzie taksówkarza. Najprawdopodobniej najtrudniejsze pytania dotyczą czasami bardzo skomplikowanej topografii potężnego miasta, np. Krakowa czy Olsztyna. Jeśli ktoś chciałby kierować autokarem czy minibusem musi obowiązkowo przejść kurs uprawniające do przewozu osób. Trochę bardziej ambitni faceci, a czasem także i kobiety po dwudziestce czy czterdziestce, zapisują się na kurs adr (star.org.pl/adr), aby od czasu do czau dorobić do wypłaty u innych pracodawców.Natomiast fachowcy zatrudnieni na budowach także bywają zainteresowani szkoleniami, które znacznie podnoszą ich kwalifikacje. Rzecz jasna trzeba byłoby rozpocząć od prawa jazdy na wywrotkę, a następnie pomyśleć o kolejnych uprawnieniach. Wielu mężczyzn zapewne z nieukrywaną chęcią zapisałoby się na kurs na podnośniki koszowe, jeżeli tylko pracodawca zechciałby go dofinansować bądź pokryć chociażby część potrzebnej kwoty. Gdy rzemieślnik pragnie się rozwijać, to bez przerwy musi się dokształcać, a dodatkowe umiejętności dają większe możliwości. Przykładowo, jeżeli kierowca samochodu ciężarowego zaliczy kurs adr, to równocześnie będzie upoważniony do przewozu niebezpiecznych substancji, np. tych łatwopalnych.