Pasjonaci motoryzacji łączcie się!

You are here

Co to jest chip tuning i czy opłaca się się na to zdecydować?

Sujets:

User login

Chip tuning to niesłychanie popularna usługa proponowana przez liczne warsztaty samochodowe. Mówiąc zwięźle, chip tuning ma za zadanie powiększyć moc silnika wozu. Prócz szybszego wozu możesz też liczyć na większe bezpieczeństwo na drodze no i naturalnie na większa radość z jazdy. Właśnie dlatego usługa ta jest w dzisiejszych czasach tak niezmiernie popularna i korzysta z niej wiele kierowców.

www.s-performance.pl/oferta/tuning/
Author: aussiejeff
Source: http://www.flickr.com
Wykonanie chip tuningu jest możliwe w każdym samochodzie. Z jakiej przyczyny? Bowiem każde auto posiada sterownik silnika, który jest ustawiony na pewne określone parametry. Na ogół parametry te są ustawione tak, żeby wytrzymałość wozu była jak największa, niemniej nieczęsto ustawia się je na najogromniejszą moc silnika. Oczywiście parametry te wolno przekształcić i powiększyć moc i moment obrotowy silnika i to właśnie jest chip tuning - (e39 tuning). Chip tuning to usługa, jaka zezwala także zmniejszyć ilość zużywanego paliwa w trakcie jazdy, tak więc stworzenie chip tuningu przyczynia się dodatkowo do zmniejszenia kosztów za paliwo. Chip tunig wykonuje się poprzez zmodyfikowanie oprogramowania, które kieruje silnikiem.tuningowany samochód
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli dbamy o swój wóz, systematycznie pamiętamy o wymianie oleju czy użytkujemy wyśmienitej jakości paliwa, wówczas bez żadnych obaw zdołamy zdecydować się na chip tuning. Usługa ta jest w dzisiejszych czasach tak powszechna, iż bezspornie odnajdziemy fachową firmą, która zajmie się skonstruowaniem chip tuningu w naszym wozie. Należałoby poznać się z ofertą, którą oferuje hamownia we Wrocławiu (dowiedz się o), szczególnie jeżeli zależy nam na odpowiednio wykonanym chip tuningu i niewygórowanych cenach.

Naturalnie, decydując się na tą usługę, powinnyśmy liczyć się z tym, że cena jest dość wysoka. Niemniej inwestycja w chip tuning bez wątpienia się opłaci, więc zastanów się nad tym czy nie będzie to słuszne rozwiązanie dla Twojego wozu.